Testy samochodów
 Powrót
Szukaj w publicystyce:    Zaawansowane 
Pomoc
 
Alfa Romeo  Audi  BMW  Cadillac  Chevrolet  Chrysler  Citroen  Dacia  Daewoo  Daihatsu  Dodge  Fiat  Ford  Honda  Hyundai  Isuzu  Jaguar  Jeep  Kia  Lancia  Land Rover  Lexus  Mazda  Mercedes  Mini  Mitsubishi  Nissan  Opel  Peugeot  Polonez  Pontiac  Porsche  Range Rover  Renault  Rover  Saab  Seat  Skoda  Smart  SsangYong  Subaru  Suzuki  Toyota  Volvo  Volkswagen
Testy samochodów

Dacia
Dacia Logan MCV co się dzieje z tyłu
Wrażenia z jazdy siedmiomiejscowym kombivanem 1.6 105 KM Laureate

Rumuńskie auto muszę pochwalić za przestronne wnętrze, zwłaszcza w tylnej części. Zawsze gdy miałem do czynienia z siedmioosobowymi minivanami, kombivanami czy terenówkami, okazywało się, że miejsca na końcu są dla niewyrośniętych nastolatków, czego przykładem VW Caddy Life. W Loganie MCV kanapa w trzecim rzędzie jest wygodna nawet dla osób o wzroście ponad 180 cm. Wprawdzie stóp nie można całkowicie wsunąć pod kanapę w drugim rzędzie, ale i tak siedzi się dobrze. Dwaj pasażerowie mają do dyspozycji podstawki na puszki i miejsca na półtoralitrowe butelki. Zajmowanie miejsc nr 6 i 7 oraz opuszczanie ich jest stosunkowo łatwe. [2007-10-12] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1247

Dacia
Dacia Logan MCV - Coœ za coœ
Wrażenia z jazdy kombivanem w wersji 1.4 Ambiance

Wiecie, kiedy się w tej Dacii poczułem dobrze? Już słyszę tę odpowiedź: jak ją oddawałeś! Otóż nie, wtedy gdy z czterema pasażerami i masą tobołów na pokładzie (w tym złożony wózek inwalidzki) przejechałem z prędkością 90 km/h po dziurawym niczym dobry ser odcinku drogi z Chojnic do Bytowa w Pomorskiem. Zawieszenie tę drogę zniosło tak, że pasażerowie dyskomfortu nie odczuli. Niewiele samochodów tak by sobie poradziło, ale Logana zaprojektowano dla mieszkańców trzeciego świata, tak by radził sobie ze złymi drogami. [2007-05-11] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1203

Dacia
Logan ON to potrafi
Wrażenia z jazdy sedanem Dacii w wersji 1.5 dCi Laureate

Logan ma wręcz wszystko, co kusi Polaków: jest wyraźnie tańszy od konkurentów, ma pod maską ekonomicznego turbodiesla, do tego przestronne wnętrze oraz przepastny bagażnik, a jakby tego było mało, doskonale radzi sobie z naszymi dziurawymi drogami. To wszystko jednak blednie wobec fundamentalnej wady: widnieje na nim nie mające prestiżu logo Dacii. Postawiłbym wszystko, że gdyby na atrapie chłodnicy tego samochodu prężył się znaczek Toyoty, Logan byłby liderem sprzedaży w naszym kraju. [2007-01-05] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1167

Dacia Logan
Dacia Logan - tania wielkość
Testowaliśmy auto w wersji 1.4 Ambiance Pioneer

Wygląda atrakcyjnie, ale tylko w telewizyjnym spocie, w rzeczywistości jest znacznie gorzej. Materiały wykończeniowe w kabinie są tandetne, a podczas szybkiej jazdy hałas uniemożliwia rozmowę. Te wady są rekompensowane przez wielkość, napęd i zawieszenie Logana, który swoich konkurentów przerasta o dwie klasy. Testowany pojazd to jedyne rodzinne auto wśród pojazdów kosztujących mniej niż 30 tys. zł. [2005-06-21] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1010

Dacia Logan
Alternatywy dla Logana
Fabrycznie nowa Dacia Logan Ambiance 1.6, BMW 520i rocznik 1996 czy Mercedes A140 z 2000 r.?

Po ostatnich obniżkach cen za 30.900 zł można kupić nową Dacię Logan w wersji Ambiance z większym i mocniejszym od standardowego silnikiem 1.6 (90 KM). Cena atrakcyjna, ale za taką samą kwotę kupimy dziewięcioletnie, prywatnie importowane BMW 520i albo pięcioletniego Mercedesa A140 pochodzącego z polskiego salonu. [2005-05-31] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1004

Dacia Logan, Fiat Albea, Renault Thalia
Tanie sedany
Konfrontacje: test porównawczy: Dacii Logan 1.6 Ambiance, Fiata Albei 1.2 Active i Renault Thalii 1.4 Acces

Dacia Logan właśnie jest wprowadzana na nasz rynek (pierwsze egzemplarze trafią do klientów w lutym). Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten nowy sedan wypada na tle starszych konkurentów - Fiata Albei i Renault Thalii. [2005-01-21] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 967

Dacia Logan
Większy z tańszych
Test Dacii Logan 1.6 90 KM Ambiance

To auto trafi do naszych salonów w lutym, ale już można je zamawiać - pierwsze egzemplarze są w kraju. My przetestowaliśmy nową Dacię z silnikiem 1.6 w podstawowej wersji wyposażenia. [2004-12-10] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 957