Testy samochodów
 Powrót
Szukaj w publicystyce:    Zaawansowane 
Pomoc
 
Alfa Romeo  Audi  BMW  Cadillac  Chevrolet  Chrysler  Citroen  Dacia  Daewoo  Daihatsu  Dodge  Fiat  Ford  Honda  Hyundai  Isuzu  Jaguar  Jeep  Kia  Lancia  Land Rover  Lexus  Mazda  Mercedes  Mini  Mitsubishi  Nissan  Opel  Peugeot  Polonez  Pontiac  Porsche  Range Rover  Renault  Rover  Saab  Seat  Skoda  Smart  SsangYong  Subaru  Suzuki  Toyota  Volvo  Volkswagen
Testy samochodów

Mini
Mini II diesel, tylko diesel
Wrażenia z jazdy Cooperem D 1.6 z pakietem Chili

Testując Mini Coopera ze 120-konnym benzyniakiem 1.6 (GS 1235 z 31.08), utyskiwałem na słabą elastyczność silnika połączonego z sześciobiegową, manualną skrzynią. Cooper D, czyli z ropniakiem 1.6 o mocy 110 KM, sprawia lepsze wrażenie. Kieruje się nim zdecydowanie przyjemniej właśnie dzięki jednostce napędowej. Przede wszystkim z powodu dobrej elastyczności, również na ostatnim, szóstym przełożeniu. Cooper D zawsze chce jechać, czego nie mogę napisać o Cooperze. [2007-10-12] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1247

Mini II
Mini II - Męczšca przyjemnoœć
Wrażenia z jazdy autem w wersji Cooper, z benzyniakiem 1.6 120 KM i wyposażeniem Chili

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Jadę Mini Cooperem 1.6 Chili z narzeczoną trasą na Kujawach, krętą, ze zniszczonym asfaltem. Staram się zachować prędkość, lecz autko podskakuje na każdej nierówności jak piłeczka pingpongowa. Nie da się szybko. Bez problemu dogania mnie Renault Thalia. Szybko kapituluję. Thalia z dwojgiem dorosłych i dwojgiem dzieci w fotelikach z tyłu wyprzedza mnie i znika za kolejnym łukiem. [2007-08-24] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1233

Mini
Z nowym duchem
Mini - wrażenia z jazdy autem w wersji Cooper

Jest nieduży, szybki i zwinny, ma ciekawy design. Cieszy się dużą sympatią również dzięki legendzie (jego dziadkiem był słynny angielski Mini Morris), a także dzisiejszemu pochodzeniu (właścicielem marki jest BMW). Mini produkowane jest w czterech wersjach. Do polskich salonów trafiają właśnie zmodernizowane dwie mocniejsze - Cooper (120 KM) i Cooper S (175 KM). Na odnowione Mini One oraz One D poczekamy co najmniej do wiosny przyszłego roku. Po listopadowej premierze prasowej miałem okazję sprawdzić, jak spisuje się Cooper po odnowie. [2006-12-08] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 1161

Mini Cooper Pepper
Szpanerski maluch robi wrażenie
Czytelnicy testujš: Mini Cooper Pepper w ocenie naszego Czytelnika

Trudno wskazać takie miejsce, w którym nasz testowany samochód nie wzbudzał zainteresowania. Pomogła mu na pewno sporych rozmiarów brytyjska flaga wymalowana na dachu, ale i bez niej kierowcy oraz przechodnie nie byliby dla tego auta obojętni. [2004-03-09] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 878

BMW Mini One
Kanarkowa zabawka
Test Mini One 1.4 D

BMW długo kazało czekać polskim klientom na nowe Mini. Auto już od niemal dwóch lat dobrze się sprzedaje na rynkach zachodniej Europy, a także w Ameryce (nabywców znalazło już ponad 200 tys. egzemplarzy łącznie). Do Polski to auto dotarło niedawno, w ofercie jest kilka silników do wyboru, w tym wysokoprężny stosowany dopiero od maja br. Nasz test wykazał m.in., że było warto poczekać na Mini z nowym dieslem. [2003-07-18] »»»
Giełda Samochodowa, wydanie: 813